Obcí roku Pardubického kraje je Pustá Kamenice

z návštěvy hodnotící komise v Pusté Kamenici

 

(27.6.2018) Krajské kolo soutěže Vesnice roku 2018 zná svého vítěze. Nejvyšším oceněním v podobě Zlaté stuhy se může pyšnit obec Pustá Kamenice ze svitavského okresu. Jako krajský vítěz bude reprezentovat v celostátním kole soutěže.

„Do letošního ročníku Vesnice roku se v Pardubickém kraji přihlásilo celkem 15 obcí. Je to oproti loňskému roku pokles o dvanáct účastníků,“ konstatoval radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil

Krajská hodnotitelská komise stihla navštívit všechny přihlášené obce od 18. do 22. června. Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole získala Pustá Kamenice, kde dojde i ke slavnostnímu předání ocenění v sobotu 11. srpna. Spolu s obcí ze svitavského okresu budou dekorovány obce, které získaly stuhy v dalších kategoriích. Uděleny budou také další dílčí ocenění.

„Pustá Kamenice si zlatou stuhu zaslouží nejen za svou aktivitu v tomto ročníku. Jedná se o pravidelného účastníka soutěže. Je obdivuhodné, jak jsou občané této obce aktivní. Stojí za to také připomenout, že starosta i místostarosta Pusté Kamenice vykonávají svoji funkci jako neuvolnění,“ sdělil Václav Kroutil.

Modrou stuhu za společenský život v letošním ročníku získaly Vyšehněvice v pardubickém okrese. Bílou stuhu za činnost mládeže obdržela Suchá Lhota z okresu Svitavy. Zelenou stuhou za péči o zeleň a životní prostředí se bude pyšnit Písečná z okresu Ústí nad Orlicí, Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu míří do Chvojence v pardubickém okrese.

 

Rubrika: Aktuality, Venkov je dobrým mistem pro život