V Pardubicích se na konferenci probírala ekovýchova

Pardubice (20.10.2017) – Už tradiční Konferenci a školení pro koordinátory environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty uspořádalo tento týden Ekoncetrum PALETA ve spolupráci s Pardubickým krajem. Při příležitosti akce byl také vyhlášen nový ročník soutěže Zelený ParDoubek. Setkání se zúčastnil také krajský radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

„Je dobře, že lidé, kteří se zabývají ekologickou výchovou a ovlivňují děti a mladé v jejich přístupu k přírodě, mají chuť se dále vzdělávat a čerpat nové vědomosti. Za jejich práci a přístup jim patří velký dík,“ řekl radní Václav Kroutil. Dodal také, že i Pardubický kraj pravidelně přispívá na programy environmentálního vzdělávání pro školy na svém území.

Kromě prezentací nebo zhodnocení uplynulého roku a aktuální situace ekoporadenství, byly součástí konference i praktické dílny a semináře. Účastníci si tak vyzkoušeli, jak s minimálními náklady s dětmi vyrobit prolézačku nebo houpačku ze dřeva, nebo se mohli zúčastnit exkurze s názvem „Je naše město bezpečné pro ptáky?“. Hosté se seznámili také s novou publikací „Zahrada, která učí“ a vyzkoušeli si interaktivní prvky pro školní zahrady, které má pardubický Natura Park k dispozici.

 

Rubrika: Aktuality, Vzdělání, mladá generace