MLS Pardubického kraje letos trhá rekordy. Ocenění dostanou výrobci v květnu

 

MLS Pardubického kraje

 

Pardubice (20.4.2018) – Už dvanáctým rokem Pardubický kraj vybírá to nejlepší, co produkují místní výrobci potravin. I letos se tak sešla pětičlenná porota, která hodnotila a ochutnávala, aby titul MLS Pardubického kraje získaly ty nejchutnější a nejkvalitnější potraviny.

„Těší mě, že se letos přihlásil největší počet výrobců v historii soutěže a jsou tam i tací, kteří se MLSu ještě neúčastnili. Celkem bylo hodnoceno 117 produktů od 35 výrobců,“ informoval radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil, který také připomněl, že letošní ročník přináší novinky. „Letos bude vůbec poprvé v každé kategorii vyhlašován absolutní vítěz a bude také předána cena za objev roku určená pro nově přihlášené výrobce.“

„Každým rokem roste počet hodnocených výrobků. Soutěžní prostředí podněcuje producenty k inovativním přístupům a snaze neustále zvyšovat kvalitu,“ podotkl Václav Kroutil.

O potraviny regionálních výrobců veřejnost rozhodně nebude ochuzena. Hned po slavnostním vyhodnocení a předání značky, které se uskuteční 23. května na Zámku Pardubice, bude následovat řada ochutnávkových akcí. „Všichni výrobci, kteří získají ocenění, se zúčastní v červnu Prima Fresh Festivalu, v srpnu výstavy Koně v akci, která je zároveň spojená se spotřebitelskou soutěží, a v září Krajských dožínek,“ dodal radní Kroutil. Jako každý rok bude také distribuován katalog oceněných potravin.

 

Rubrika: Aktuality, Regionální potraviny na regionální stůl