Snaha se vyplatí, kraj obcím vyplatí přes milion korun za výsledky ve Vesnici roku

Pustá Kamenice – Vesnice roku 2018

Pardubice(24.7.2018)  – Nezávislá porota už sice zveřejnila výsledky letošního krajského kola soutěže Vesnice roku, ale samotné vyhlášení čeká zapojené obce 11. srpna ve vítězné Pusté Kamenici na Svitavsku. Slavnostní stuhy a diplomy doplní i šeky s finanční částkou od Pardubického kraje, které budou příjemnou vzpruhou do dalšího vylepšování života na venkově.

„Pardubický kraj letos odměny obcím mírně navýšil, navrhujeme zastupitelstvu pro vítěze krajského kola 500 tisíc korun, pro další držitele stuh po 120 tisících a za udělené diplomy od 10 do 30 tisíc korun. Celkem kraj vyplatí téměř 1,2 milionu korun,“ řekl radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Vítězem Zlaté stuhy se stala Pustá Kamenice, modrou stuhu za společenský život obdrží Vyšehněvice z Pardubicka, bílou stuhu za činnost mládeže Suchá Lhota ze Svitavska, zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí Písečná z Orlickoústecka a oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského sektoru Chvojenec z Pardubicka.

„Moc mne těší, že se do soutěže zapojují obce, které v minulosti získaly nějaké dílčí vyznamenání a stále pracují na svém zlepšení, jako tomu je u Pusté Kamenice. Stejně tak oceňuji nováčky, kteří sebrali odvahu a představili své vize a odpracované projekty. Ani těch není málo a to je pozitivní zpráva pro všechny občany Pardubického kraje,“ poznamenal radní Kroutil.

Žádná z obcí ze soutěže neodejde s prázdnou. Jsou pro ně připraveny diplomy za konkrétní přínos spojené s finanční prémií. Například pro Radiměř za vzorné vedení kroniky, pro Zámrsk za rozvíjení lidových tradic, pro Vyšehněvice za kvalitní květinovou výzdobu, pro Studnice za rekonstrukci památek nebo pro Koclířov za ekologickou činnost v obci. Přehled všech ocenění bude zveřejněn hned po slavnostním vyhlášení.

Rubrika: Aktuality, Venkov je dobrým mistem pro život