Dožínky, Dny medu i výstavy ovoce a zeleniny. Kraj podpoří vystavovatelskou činnost spolků

Krajské dožínky

 

Pardubice (15.5.2018) – Mnoho spolků a dalších subjektů z oblasti venkova a zemědělství pořádá v průběhu roku řadu akcí pro veřejnost. Kraj tyto výstavy podpoří částkou téměř 900 tisíc korun.

„Každoročně podporujeme spolky, svazy a další subjekty, jejichž činnost se dotýká zejména zemědělství a života na venkově a které organizují nejrůznější osvětové či ochutnávkové akce nebo výstavy. V letošním roce tato podpora činí 883 tisíc korun,“ řekl radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

„Mezi pravidelně podporovanými událostmi je například Den zemědělců, potravinářů a venkova Pardubického kraje, tedy Krajské dožínky, které se uskuteční 23. září, nebo Bosch Fresh festival, který proběhne v Pardubicích 16. a 17. června. Nesmíme zapomenout ani na Polní dny v Nabočanech ve dnech 19. a 20. června, které jsou přehlídkou moderního zemědělství s mezinárodní účastí.  Na tyto i další akce jsou všichni srdečně zváni,“ řekl Václav Kroutil.

Kromě výše zmíněných událostí radní podpořili také oblastní výstavy mysliveckých, chovatelských a zahrádkářských svazů na území celého Pardubického kraje.

Rubrika: Aktuality, Regionální potraviny na regionální stůl, Venkov je dobrým mistem pro život