Výstava v Nabočanech láká na nové polní odrůdy

Výstava Naše pole v Nabočanech na Chrudimsku – různé druhy obilovin

Nabočany u Chrudimi (9.6.2015) – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický zahájil dnes společně s radním pro zemědělství a životní prostředí Václavem Kroutilem další ročník celostátní zemědělské výstavy Naše pole v Nabočanech na Chrudimsku. Návštěvníci se v úterý a ve středu mohou seznámit se zajímavými polními odrůdami, či ochranou a výživou rostlin. Součástí akce je tradičně také výstava zemědělských strojů a techniky, přičemž v letošním roce jsou ukázky zaměřeny na orbu a využití robotů v zemědělství. Hlavním pořadatelem výstavy je vydavatelství Profi Press s. r. o.

„Nabočany se každoročně stávají centrem zemědělců z celé republiky. Jsem přesvědčený, že ukázka plodin přímo na polích je neocenitelná jak pro odbornou veřejnost, tak pro návštěvníky, jejichž velký počet dokazuje, že zdejší výstava má svůj smysl a dělá Pardubickému kraji dobré jméno,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který i přes nepřízeň počasí při zahájení výstavy popřál zemědělcům bohatou úrodu a hodně vláhy.

V letošním roce mohou návštěvníci výstavy vidět mimo jiné také ukázku využití robotů z České zemědělské univerzity v Praze či orbu. „Ukázky zaměřené na orbu jsou jistým způsobem upoutávkou na 42. Mistrovství České republiky v orbě, které letos koná 10. října v Pardubickém kraji, konkrétně v Dolním Újezdě u Litomyšle,“ uvedl radní pro zemědělství a životní prostředí Václav Kroutil. „Zahájení výstavy bylo navíc doplněno o křest knihy Vlasty Petříkové o energetických plodinách,“ dodal radní Kroutil.

Rubrika: Aktuality, Venkov je dobrým mistem pro život